Make Text BiggerMake Text SmallerReset Text Size 
Home arrow Nieuws van de buren arrow 6 jaar lang BK's wielrennen in Houtem, Herzele en Zottegem
6 jaar lang BK's wielrennen in Houtem, Herzele en Zottegem
woensdag 07 februari 2018

De gemeenten Herzele, Sint-Lievens-Houtem en Zottegem slaan de handen in elkaar voor de organisaties van Belgische wielerkampioenschappen van jeugd tot en met elite in de komende zes jaar.
Dank zij deze samenwerking tussen de drie gemeenten en de Belgische Wielrijdersbond worden er elk jaar Belgische kampioenschappen gereden in deze drie gemeenten, te beginnen in 2019 met het BK tijdrijden voor de jeugdcategorie├źn. Een jaar later volgen de nieuwelingen, vervolgens junioren, U23 en elites zonder contract, het BK tijdrijden voor dames en heren elite en als kers op de taart in 2024 het BK voor elites dames en heren. "We hebben geen fusies nodig om goed te kunnen samenwerken lacht burgemeester Jenne De Potter (Zottegem). "De drie lokale besturen hebben een gezamenlijk dossier ingediend," legt burgemeester Johan Van Tittelboom (Herzele) uit. "Peter Van Peteghem wordt de koersdirecteur. We bedachten een noemer waaronder onze drie gemeenten kunnen organiseren: He Ho Zot van de koers. Dit komt van de eerste letters van de naam van onze gemeenten. Deze wielerevenementen worden belangrijk voor de cultuur, het toerisme en de lokale economie in onze gemeenten".
 
< Vorige   Volgende >